opóźnienia
Dodane przez Arecki dnia Marzec 18 2017 19:43:57
Podpisałam umowę na wykonanie prac wod.-kan i co. Niestety z powodu opóźnień na budowie wykonawca nie mógł rozpocząć prac. Teraz wezwał mnie przez prawnika do umożliwienia mu rozpoczęcia prac. Nawet nie zadzwonił. W tej sytuacji to raczej trudno będzie mi z nim współpracować. Jeżeli rozwiążę umowę będę musiała zapłacić karę. Nie wiem co mam robić. Jeśli w umowie nie zawarłaś terminu rozpoczęcia prac to niestety chyba nie będziesz miała wyjścia Link. Poza tym rozumiem że opóźnienia wykonania prac wod. kan było spowodowane opóźnieniami w innych pracach budowlanych więc wina że on nie wykonał leży po stronie inwestora. Poza tym wykonawca jak będzie chciał to może obciążyć ciebie kosztami swojej działalności ponieważ ty go nie wpuściłaś a przez oczekiwanie na twoją gotowość do zlecenia on mógł nie dotrzymać terminu w innej umowie.
Rozszerzona zawartość newsa
buduję obecnie Z-124, prosty dom z garażem w obrysie (garaż powiększony o 50 cm ) oraz kotłownią (bedzie gaz wiec sporo miejsca w kotłowni zostanoe). Moje watpliwości budzi czy jest sens budować wolnostojący garaż czy może lepiej postawić wiatę 4x6, zrobić podmurówkę na ok 1m ponad to przymocować jakieś pergole i zamiast garażu mieć latem altankę/wiatę a zimą wszystkie letnie graty schować do kotłowni i mieć miejsce garażowe pod dachem dla auta.
Generalnie widząc sasiadó stweirdzam ze auta stoją na podjezdzize i zadko wjezdzaja do garazu. fakt ze ich garaże sa małe, waska brama, brak kotloewni i garaz jest graciarnia niz garazem... uklad domu mam taki ze zewnetrzna sciana garazu jest sciana polnocną wiec latem auto stojace przy domu bedzie w cieniu, latem w tej niby wiacie stały by kosiarka, jakieś ławki itp. na zime do kotłowni zeby zrobic miejsce na auto.
Patrząc z perspektywy czasu - zrobiłbym odgromówkę (teraz żałuję, że jej nie mam).
Instalacja alarmowa - mam i nie żałuję. To daje spory komfort psychiczny. Jeżeli nie masz w budżecie przewidzianych pieniędzy, to puść tylko kabelki. Jak będziesz miał pieniądze, to dokupisz resztę (ale instalacja już będzie).

Garaż czy wiata - nie wypowiadam się, bo to już jest bardzo indywidualna sprawa.
Skrobnę tylko tyle, że mam garaż w bryle budynku (zawalony kosiarkami, rowerami i innymi rzeczami) i w tym wymiana kanału kanalizacji roku stawiam wiatę (bo tańsza od murowanego a kasa się skończyła
Pozatym zostanawim sie nad 2 rzeczami - instalacja alarmowa oraz odgromówka. Dom w zamysle miał byc tani w budowie, budujemy z tesciem i zastanawiam sie czy jednak warto założyc alarm. Okolica zamieszkana, niedaleko brat sie buduje itp. kolejna rzecz to odgromóka - sasiedzi wokoół nie maja w tym rejonie czesto walą pioruny. Boję sie zeby ich nie sciagać na siebie skoro inni nie maja...