Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie Newsów Styczeń 20 2021 00:01:38
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 285
Najnowszy Użytkownik: efnpwtlgik
 
vrv klimatyzacja
klimatyzacjaDaikin to firma będąca jednym ze światowych liderów pod względem produkcji oraz dystrybucji urządzeń klimatyzacyjnych. Powyższa firma zaprojektowała i wprowadziła do produkcji inteligentny system klimatyzacyjny, zwane w skrócie VRV (Variable Refrigerant Volume). Nowość w powyższych zestawach klimatyzujących stanowi decentralizacja jednostek wewnętrznych powyższego systemu klimatyzacyjnego, na rzecz ich indywidualnego rozmieszczenia.

Dzięki powyższemu wewnętrzne urządzenia klimatyzacyjne można dowolnie rozlokować w poszczególnych pomieszczeniach. Omawiane jednostki wewnętrzne współpracują z jednostką lub jednostkami zewnętrznymi, dzięki czemu klimatyzatory VRV są efektywne oraz ciche w działaniu. Dzięki możliwości dowolnego zestawiania klimatyzatorów VRV, powyższa technologia jest idealna do rozbudowy już istniejących systemów klimatyzujących. System VRV jest pod powyższym względem niezwykle elastyczny, ponieważ na jeden moduł zewnętrzny może przypadać do dwudziestu modułów wewnętrznych.

Dodatkowo powyższa technologia pozwala na montowanie poszczególnych modułów w znacznej odległości od siebie. Wystarczy wspomnieć, że różnica poziomów pomiędzy jednostką zewnętrzną, a jednostką wewnętrzną może dochodzić do pięćdziesięciu metrów, natomiast długość przewodów chłodniczych może dochodzić do stu pięćdziesięciu metrów. Ogromną zaletą powyższego urządzenia jest również jego przejrzysty oraz kolorowy wyświetlacz – interfejs.

Powyższe czynniki sprawiają, że klimatyzatory VRV montowane są obecnie w wielu biurowcach, fabrykach oraz innych budynkach użytkowych. Powyższy system gwarantuje komfortowe warunki pracy oraz świeże i czyste powietrze – wolne od przykrych zapachów, cząsteczek alergicznych oraz zarazków.
 
 
klimatyzatory split
klimatyzatory splitKlimatyzator ścienny split to takie urządzenie, w którym dwie jednostki (parownik i skraplacz) posiadają oddzielne obudowy.
Parownik (część wewnętrzna, z której wieje zimne powietrze) umieszcza się wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia, a skraplacz (część zewnętrzna - zazwyczaj pudło z dużym wentylatorem) wystawia lub wiesza na stałe na zewnątrz budynku, pomieszczenia. [Czytaj więcej]
Oba elementy połączone są tzw. instalacją freonową składającą się z dwóch miedzianych rurek (średnice np. 6 i 10 mm), którymi płynie czynnik chłodniczy oraz przewodem elektrycznym, tzw. zasilająco-sterującym. Tego typu klimatyzatory zasilane są napięciem 230V, a w większości przypadków ich pobór mocy jest tak mały, że nawet stara instalacja aluminiowa nie jest przeszkodą w ich zamontowaniu. Jest to typowe rozwiązanie chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych i biurowych.

Klimatyzator ścienny - zalety:
- rozdzielenie skraplacza i parownika wpływa na znaczne zmniejszenie hałasu w pomieszczeniu (nawet do 20 dB!),
- największy wybór marek i modeli,
- najmniej szpeci pomieszczenie - dostępny w wielu kształtach i wykończeniach,
- najbardziej optymalny rozpływ chłodnego powietrza,
- największy wybór funkcji pracy w standardzie,
- w większości wyposażone w opcję ogrzewania powietrza (okres jesienny, wiosenny),
- dostępne w wersji "Inverter" - zużywają minimum energii elektrycznej,Tak jak w przypadku sugerujemy dla osób które z wyjątkiem nawiewania zimnego powietrza oczekują od klimatyzacji również oczyszczania powietrza, ekonomicznej pracy i przywiązują wagę do pro-ekologiczne funkcjonowanie akcesoriów w ich enturażu. Klimatyzator ten można polecić osobom które chcą sporadycznie dodatkowo ogrzewać dom w okresach przejściowych takich jak chłodna jesień lub zimna wiosna Na tym modelu może również zależeć osobom które chciałyby żeby klimatyzator odwilżał również powietrze będzie się szczególnie dobrze sprawdzał w pomieszczeniach o metrażu dla 60 metrów kwadratowych i kubaturze do 110 metrów sześciennych. W rodzinie inwerterów zajmuje miejsce najmocniejszej jednostki – może być montowany w pomieszczeniach dla 60 metrów kwadratowych (160 metrów sześciennych).

Klimatyzacja to urządzenie które zostało wyekwipowane w nowoczesną inwerterową sprężarkę która dostosowuje wydajność działania dla oczekiwanej temperatury ograniczając w ten sposób zmiany temperatur. W ten sposób klimatyzator zużywa mniej energii pozwalając nawet zaoszczędzić dla 35% energii. Jako czynnika chłodniczego użyto przyjaznego dla środowiska R410A, który jest zdecydowanie mniej obciążający dla środowiska i dodatkowo podwyższa wydajność klimatyzatora We wszystkich modelach zastosowano innowacyjny układ potrójnej ochrony filtrowej składający mi.:się z filtru węglowego i filtru plazmowego który przy użyciu jonów ujemnych zatrzymuje poprzez przyciaganie elektrostatyczne w filtrze około 95% zanieczyszczeń takich jak kurze i pyłki, ale także dym papierosowy
 
 
regulacja wentylacji
klimatyzatory Metody regulacji wydajności systemu wentylacji' to:
● regulacja ręczna wydajności powietrza za pomocą przepustnic regulacyjnych, dopasowujących opory przepływu powietrza przez instalację do sprężu dyspozycyjnego centrali, dobranego zwykle z odpowiednim zapasem. Wentylatory pobierają moc nominalną z sieci zasilającej a nadwyżka mocy wentylatorów związana z zapasem sprężu dyspozycyjnego centrali jest bezpowrotnie tracona;
● regulacja ręczna wydajności powietrza za pomocą ręcznie ustawionych elektronicznych regulatorów prędkości obrotowej (regulatorów napięcia lub falowników) w sposób dopasowujący spręż dyspozycyjny centrali do faktycznych oporów przepływu powietrza przez instalację. Redukcja sprężu centrali wiąże się ze zmniejszeniem mocy pobieranej przez wentylatory, dopasowanej do faktycznych potrzeb instalacji. Redukcja sprężu o 100 Pa powoduje przeciętnie obniżenie mocy wentylatorów o ponad 11%;
● regulacja automatyczna wydajności powietrza za pomocą elektronicznie sterowanych regulatorów prędkości obrotowej (regulatorów napięcia lub falowników), dopasowujących spręż dyspozycyjny centrali do faktycznych, chwilowych oporów przepływu powietrza przez instalację. Pomiar wydajności odbywa się zwykle poprzez pomiar spadku ciśnienia na elemencie spiętrzającym (najczęściej na dyszy ssawnej wentylatora).
 
 
izolacja kanałów w klimatyzacji i wentylacji
izolacja kanałówWarunki, jakie powinna spełniać izolacja przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych zawarte są w następujących dokumentach: „Warunki techniczne” – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – tekst jednolity, Dz. U. nr 75/2002, poz. 690 wraz ze zmianami Dz. U. Nr 33/2003, poz. 270, Dz. U. Nr 109/2004, poz. 1156, PN-EN ISO 6946:2004 „Elementy budowlane i części budynku. Opór cieplny i współczynnik przenikania ciepła. Sposób obliczeń”, PN-87/B-02151-02 „Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem pomieszczeń w budynkach. Dopuszczalne wartości poziomu dźwięku w pomieszczeniach”, PN-87/B-03433 „Wentylacja. Instalacje wentylacji mechanicznej wywiewnej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Wymagania” oraz PN-78/B-03421 „Wentylacja i klimatyzacja. Parametry obliczeniowe powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach przeznaczonych do stałego przebywania ludzi”.
W Dz. U. Nr 75 poz. 690 wraz z późniejszymi zmianami, wytyczne dotyczące izolacji termicznej kanałów wentylacji bytowej ograniczają się do stwierdzenia w §153 pkt 7. „Przewody prowadzone przez pomieszczenia lub przestrzenie nieogrzewane powinny mieć izolację cieplną” oraz w pkt 8. „Przewody instalacji klimatyzacji, przewody stosowane do recyrkulacji powietrza oraz prowadzące do urządzeń do odzyskiwania ciepła, a także przewody prowadzące powietrze zewnętrzne przez ogrzewane pomieszczenia, powinny mieć izolację cieplną i przeciwwilgociową”. W dokumentach tych nie zostały jednak określone materiały, zalecane wartości współczynników przenikania ciepła izolacji, czy też jej grubości oraz różnica temperatury (pomiędzy transportowanym medium a otoczeniem), przy której izolację należy stosować. Doboru należy dokonać „zgodnie ze sztuką”, tak aby nie dopuścić do kondesacji wilgoci czy nadmiernych strat ciepła. Takie podejście wydaje się jednak mało precyzyjne i zakłada dużą dowolność w doborze izolacji. W przypadku izolacji przeciwwilgociowej jej zaprojektowanie nie jest trudne – znając lub zakładając: parametry powietrza (w przewodzie i w jego otoczeniu), współczynnik przewodzenia projektowanego materiału izolacyjnego oraz jego grubość, za pomocą podstawowych wzorów wymiany ciepła można obliczyć temperaturę na powierzchni izolacji. Następnie należy sprawdzić na wykresie Molliera czy temperatura punktu rosy została przekroczona i czy w związku z tym konieczna jest grubsza warstwa otuliny na przewodach wentylacyjnych
 
 
Chiller YORK Symphony
chller YorkWytwornica Symphony została zaprojektowana pod kątem wysokiej sprawności roboczej w pełnym zakresie regulacji
Zastosowanie sprężarek o zmiennej prędkości obrotowej, ekonomizerów zbiornikowych, elektronicznych zaworów rozprężnych i zoptymalizowanego sterowania przy obciążeniu częściowym daje współczynniki sprawności energetycznej (EER) w klasie A dochodzące do 3,2 oraz europejski sezonowy współczynnik sprawności energetycznej (ESEER) powyżej 4,0. Wysoka sprawność energetyczna wytwornic wody lodowej jest jednym z najistotniejszych wymogów współczesnych instalacji chłodniczych. YORK od ponad 25 lat rozwija technologie wytwornic wody lodowej chłodzonych wodą o dużej wydajności, wykorzystujących falowniki. Opisywany w niniejszym artykule chiller „Symphony” – jest jednym z pierwszych na świecie, cichym agregatem wody lodowej chłodzonym powietrzem ze sprężarkami śrubowymi, o regulowanej wydajności za pomocą prędkości obrotowej.
 
 
klimatyzacja MIDEA VERTU
klimatyzator MIDEA VERTUklimatyzator ścienny Midea Vertu to jednostka klimatyzacyjna typu split standard, która łączy w sobie małe wymiary z dużą mocą chłodzącą lub grzewczą i cichą pracą, która jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego. Klimatyzator ścienny Midea Vertu to elegancki i nowoczesny wygląd, który będzie doskonale współgrał z otoczeniem. W klimatyzatorze wykorzystano najnowsze technologie oraz zastosowano wiele funkcji, zapewniających komfort użytkownikowi.

Charakterystyka klimatyzatora:
- Klasa energetyczna: A
- Tryb pracy: automatyczny, chłodzenie, grzanie, osuszanie, wentylator
- Autorestart - automatyczny start po przywróceniu zasilania, w przypadku zaniku napięcia
- 3 prędkości pracy wentylatora w trybie chłodzenia lub grzania
- Sprężarki firmy TOSHIBA
- Folow me - pomiar temperatury czujnikiem zabudowanym w pilocie
- Golden tech - Lamelki wymiennika pokryte powłoką zabezpieczającą
- Antybakteryjne tworzywo turbinki wentylatora nawiewu
- Ekologiczny czynnik chłodniczy R410a
- Timer - programowanie czasowe
- Swing - wahadłowy ruch lamelek
- Efektywne oczyszczanie powietrza
- Czterostopniowe filtrowanie powietrza (filtr kurzowy, węglowy i jonizator w standardzie, filtr antybakteryjny i plazmowy opcjonalnie)
- Turbo - Szybkie chłodzenie i ogrzewanie
- Sleep - nocny tryb pracy
- Programowany timer
- Tryb pracy nocnej
- Jonizer - jonizator powietrza

Zastosowanie do klimatyzacji:
- pokoje mieszkalne, hotelowe, salony, domy mieszkalne
- pomieszczenia biurowe, gabinety, sale konferencyjne
- obiekty użyteczności publicznej i administracji
- pomieszczenia techniczne, serwerownie
- bary, puby, restauracje, sklepy

 
 
klimatyzator Samsung AQ09TSBN
Samsung AQV09KBAN/X
SERIA T - klasyczny model klimatyzacji na każdą kieszeń
Seria ta sprawdzi się wszędzie tam, gdzie odpowiednia temperatura to priorytet.

Cechy serii T:
* Technologia ZERO Standy Power - moc w trybe czuwania zaledwie 0,8W
* Filtr HD80 zatrzymujący do 80% cząsteczek kurzu
* Klasa energetyczna A dla modeli 9 i 12
* Funkcja good sleep
* Funkcja oszczędności energii
* Szybkie chłodzenie
* Sterownik
* Powłoka antybakteryjna
* Automatyczne osuszanie wymiennika
* Powłoka antykorozyjna
* Automatyczna zmiana trybu pracy

Dane techniczne:

Wydajność chłodzenie kW
2,8
Wydajność grzanie
kW 2,9
Efektywność energetyczna chłodzenie EER
- 3,22 (A)
Efektywnosć energetyczna grzanie COP
- 3,61 (A)
Osuszanie l/h 1,0
Wydajność wentylatora (max)
m3/min 7,5
Poziom ciśn. akustycznego wewn wysoki/niski
zewn wysoki
dB 32/24
47
Zasilanie V/Hz 220~240/50
Moc elektryczna chłodzenie/grzanie
W 855/803
Pobór prądu chłodzenie/grzanie
A 4,1/3,7
Wymiary netto (szer x wys x głęb) wewn
zewn
mm 820x285x210
660x470x240
Waga netto wewn
zewn
kg 8,0
23,2
Czynnik chłodniczy - R 410a
Zakres temp pracy dla jedn. zewn. chłodzenie/grzanie oC 15~43/ -5~24
Moc: 2.8/2.9 kW
 
 
Klimatyzator kasetonowy M5CK050R/M5LC050CR z pompą ciepła
Klimatyzator kasetonowy M5CK050R/M5LC050CR z pompą ciepła
Dane techniczne klimatyzacji:
Rodzaj: split
Typ klimatyzatora: ścienny
Funkcja klimatyzatora: chłodząco-grzewczy

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA: M5CK050R
Wydajność chłodnicza [kW]: 13,48
Wydajność grzewcza [kW]: 14,07
Przepływ powietrza [m³/h]: 1767,6/1612,8/ 1479,6 (bieg wysoki/średni/niski)
Kolor panela: biały

JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA: M5LC050CR
Zasilanie [V]: 230 lub 400 (50 Hz)
Zakres temperatur dla chłodzenia [°C]: od +19 do +46; do -5 z regulatorem skraplania
Zakres temperatur dla grzania [°C]: od -9 do +18
Pobór mocy przy chłodzeniu [kW]: 4,52 (dla 400 V)
Pobór mocy przy ogrzewaniu [kW]: 4,30 (dla 400 V)
Czynnik chłodniczy: R410A
Podłączenie (ciecz/gaz/skropliny) [mm]: 9,52/15,88 (ciecz/gaz)
Typ i liczba sprężarek: rotacyjna
Współczynnik COP: 3,27 (dla 400 V)
Współczynnik EER: 2,98 (dla 400 V)
Wymiary jednostki (dł./szer./wys.) [mm]: 820/820/335 bez panela, 930/930/978 z panelem (jed. wewnętrzna), 1030/400/850 (jed. zewnętrzna)
Masa jednostki [kg]: 40 bez panela, 44 z panelem (jed. wewnętrzna), 105 (jed. zewnętrzna)
Poziom hałasu [dB(A)]: 53/52/50 (jed. wewnętrzna, w zależności od prędkości wentylatora), 60 (jed. zewnętrzna) w odl. 1 m
Gwarancja: 2 lata
Normy, certyfikaty, aprobaty: Znak CE
 
 
Klimatyzator LG Galeria
klimatyzator LG GaleriaLuksusowy klimatyzator LG z serii Art Cool Galeria to jednostka typu split z inverterem, która ekonomicznie schłodzi i ogrzeje każde wnętrze. Na dodatek nikt Ci już nie musi mówić, jak ma wyglądać Twój klimatyzator. Rewolucyjny Art Cool z możliwością wymiany zdjęcia umożliwia łatwą zmianę wyglądu klimatyzatora w każdej chwili, kiedy tylko zechcesz. Art Cool został zaprojektowany jako dzieło sztuki, realizując nową koncepcję trójstronnego wypływu powietrza. Powietrze nawiewane jest do pomieszczenia równomiernie z 3 stron: z przodu i po bokach.

Unikalny system oczyszczania powietrza NEO-Plasma jest wyposażony w 7 filtrów, gdzie powietrze przechodzi 5-etapowy proces oczyszczania. W trakcie tego procesu usuwany jest kurz, pleśń, niemiłe zapachy i dym papierosowy. Natomiast inwerterowy system wykorzystuje sprężarkę o zmiennej prędkości obrotowej, dostosowującą ilość czynnika chłodniczego do potrzeb aktualnie panujących w pomieszczeniu, dzięki czemu zużycie energii spada o około 44%, a poziom hałasu jest minimalny.

Charakterystyka produktu:
- Możliwość wymiany zdjęcia
- Trójstronny nawiew powietrza
- Cyfrowa kontrola strumienia powietrza
- System oczyszczania powietrza NEO Plasma
- Sprężarka inwerterowa zapewniająca oszczędność energii
- Antykorozyjne złote lamele
- Funkcja Jet Cool
- Naturalny nawiew powietrza (funkcja Chaos)
- Ergonomiczny pilot bezprzewodowy
- Usuwanie z pomieszczenia nadmiernej wilgoci
- Automatyczny tryb snu
- Automatyczny restart
- Funkcja gorącego startu
- Automatyczne oczyszczanie
- 24-godzinne programowanie

Zastosowanie:
- pokoje mieszkalne, hotelowe, salony, domy mieszkalne,
- pomieszczenia biurowe, gabinety, sale konferencyjne,
- obiekty użyteczności publicznej i administracji
- gabinety lekarskie, dentystyczne,
- pomieszczenia o podwyższonych wymaganiach czystości powietrza
- pomieszczenia techniczne
Klimatyzator A09AH w cenie od 5500PLN z montazem
 
 
wentylacja garaży
wentylacja garażyNa całym świecie zaznacza się wyraźna tendencja do budowania konstrukcji podziemnych. Jedną z najlepiej znanych budowli tego typu są parkingi podziemne. Parkingi podziemne buduje się w miejscach gromadzenia się ludzi, na przykład w centrach handlowych, teatrach i budynkach biurowych.
 
 
klimatyzatory multi
klimatyzacja Najczęstszym wymaganiem stawianym przez inwestorów i użytkowników pomieszczeń jest zapewnienie właściwej temperatury powietrza podstawowym zadaniem systemu klimatyzacji stało się utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniu w ciągu całego roku.
 
 
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie