Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie Newsów Luty 28 2020 09:03:22
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 285
Najnowszy Użytkownik: efnpwtlgik
 
Witamy
Witamy na stronie o klimatyzacja do domu, klimatyzacja,
 
nowa
co stało na przeszkodzie wybudować nową niby lepszą elektrownię w Polsce. Po dojściu do władzy krytykantów PRLu zatem mistrzów solidarności po 89 rw Polsce nic nie wybudowano z wyjątkiem paru dróg za unijne pieniądze za to sprzedali wszystko + narobili długów nie 20 mld $ ale 350 mld euro.W necie można poczytać że najbardziej trujące elektrownie na węgiel brunatny znajdują się w Niemczech. No ale Niemców nikt nie ruszy bo nie wolno. Taka prawda.nie chcę bronić komuny ale za ich czasów to coś w tym kraju budowano a teraz się wszystko wysprzedaje na rzecz obcego kapitału żeby np taki tusk miał stanowisko jakie ma. Przydała by się rewolucja i takich sprzedawczyków powywieszać na każdej latarni!A czemu nikt nie napisze ze 4 na 5 elektrowni w europie znajduje sie w niemczech oczywiscie tych ktore najbardziej nanieczyszczaja srodowisko rodacy obudzcie sie nie glosujcie na po ktora to jest antypolska glosojcie na pis ktory stara sie chociaz nie twierdze ze jest to idealna partia pozdrawiam prawdziwych polakowTo jest jawna propaganda wymierzona w polski węgiel , to nie polski kapitał i autor tego tekstu nie dostaje od polskiego pracodawcy wynagrodzenia i nie może pisać w takich sprawach nic dobrego aki bełchatowski kolos wytwarza prąd elektryczny, jednocześnie czyniąc olbrzymie zanieczyszczenie atmosfery i mocno wpływa na niszczenie środowiska wokół nas. A ogólny trend jest, by wprowadzać samochody wyłącznie elektryczne -jak to się ma do zanieczyszczenia spowodowanego wytwarzaniem tegoż prądu!
 
 
wydobycie
Może i to relikt PRL-u lecz niestety demokratyczna polska nie jest w stanie zrobić nic lepszego więc dziękujmy ''komunie '' za to że mamy prądA czemu nikt nie napisze ze 4 na 5 elektrowni w europie znajduje sie w niemczech oczywiscie tych ktore najbardziej nanieczyszczaja srodowisko rodacy obudzcie sie nie glosujcie na po ktora to jest antypolska glosojcie na pis ktory stara sie chociaz nie twierdze ze jest to idealna partia pozdrawiam prawdziwych polakowbarany z wiejskiej chcą żebyśmy zrobili ściepe na samochody Linkelektryczne które będą ładowane właśnie z tej ( czystej elektrowni)Wydobycie węgla brunatnego w 2015 roku:. Niemcy - 178 milionów ton. Polska - 63 mln ton. To trzy razy więcej niż w Polsce, a ludności mają nieco ponad dwa razy więcej. Więc w przeliczeniu na mieszkańca też trują bardziej. "Pranie mózgu już od rana".bliższe sercu są federalne niemcy niż nasza Polska ukochana OJCZYZNA. Proponuję głęboką analizę gospodarki energetycznej federalnych niemiec, gdzie węgiel brunatny jest ich podstawowym surowcem do produkcji energii. Przykre jest to, że ktoś jątrzy w naszym kraju. Proponuję zmienić obywatelstwo.akiś czas temu dotarłem do czyjeś pracy naukowej i prawda jest taka, że największym trucicielem są Niemcy. Ba przez wszystkie lata dynamika spadku produkcji co2 w Niemczech jest praktycznie zerowa dopiero w ostanich latach coś tam spada ale nieznacznie wg danych w Europie ogromny spadek produkcji co2 przypada prawie cała część Polsce ostatnio jednak zaczeła dominować w tym Ukraina. Ale patrząc na ogólną produkcję co2 Niemcy miażdzą wszystkie kraje Uni Europejskiej a manipulacja ze strony tej niemieckiej gazetki jest tak, że mamy najbardziej trująca elektrownię w europie taa ale gdybyśmy podzielili ją na 100 mniejszych nagle nie było by problemu nie? I tak pomiary wentylacji Warszawa właśnie jest w Niemczech nie budują molochów ale mają yakich elektrowni wiele a i jeszcze kwestia wydobycia węgla "to nie nasz problem my tylko kupujemy węgiel z innych krajów to ich wina" no i widzicie niemcy maja czyste rączki nieubrudzone swoim węglem. Dlaczego mamy takiego molcha jak elektrownia w Bełchatowie odpowiedz jest prosta ponieważ mamy największe złoże węgla brunatnego w Europie a specyfika jest taka tego węgla, że trzeba świeżo go wykorzystać po wydobyciu. Niemcy też mają złoża wb ale mniejsze dlatego mają mniejsze elektrownie niż my. Na dowód, że wiekość złóż ma znaczenie na wielkość elektrowni spójżcie kto ma większą od naszej tak Chiny ponieważ 1 na świecie w złorza tego surowca ma ten kraj.
 
 
prąd
Cała Polska produkcja węgla brunatnego w 2017r. to 61 mln ton. W artykule jest napisane, że masa zanieczyszczeń to 37 mln CO2 + 34 mln tlenki azotu + 75 mln ton tlenku siarki razem daje to: 146 mln ton zanieczyszczeń. Zatem spalenie 1T węgla brunatnego to 2,5T zanieczyszczeń. Alchemia?Gdybyś uważał na lekcjach chemii, to nie byłbyś zdziwiony. CO2, to jak sama nazwa wskazuje 1 atom węgla + 2 atomy tlenu, podobnie z tlenkami siarki i azotu. Trzeba wszystko zsumować, łącznie z tlenem.Człowieka ścigają za spalenie plastikowej butelki,
a wysypiska pełne tysięcy ton plastiku płoną jedne po drugich.
Te grube kominy na obrazku, to chłodnie kominowe do schładzania wody technologicznej, więc to, co się z nich wydobywa to para wodna, a nie spaliny. Z ciemnotą trzeba walczyć mądrą lekturą. Dziewięciu obywateli na dziesięciu nie ma pojęcia jak działa elektrociepłownia.
 
 
droga
Może to się bierze stąd, że świadomi nie mają odpowiedniego lobby, cóż znaczy przeciwnik spalania
folii w ogrodzie w stosunku do koncernu energetycznego. Taki koncern jest chyba ostatnim który
by miał zachęcać do oszczędzania energii. To tak jakby producent ogni sztucznych tłumaczył ludziom
jak bardzo szkodliwe są te wszystkie jego fajerwerki, stront, bar, rubid, cez, bor i żeby tego nie kupowali. Mialem ostatnio mozliwosc uczestniczenia w obradach podkomisji zajmujacej sie nowelizacja ustawy o ochronie przyrody. Na okolo 10 organizacji ktore tam byly 8 to byly organizacje mowiac skrajnie "ekologiczne" - zaznaczam ze bylem jako przedstawiciel jednej z tych 2 pozostalych. Wedlug mnie w naszym prawie absolutnie brakuje wywazenia - jak zabronic to wszystkiego. No ale co ztego skoro i tak nikt tego nie przestrzega? Przeciez to nie zakaz czy wysokość kary ale jej nieuchronnosć powoduje przestrzeganie prawa. Oczywiscie prawo musi byc na tyle mądre i sensowne aby ludzie chcieli go przestrzegac a tu jeszcze daleka droga
 
 
prośba
Możesz prosić ludzi, drukować ulotki, nawoływać przez megafony ....ludzie, oszczędzajcie energię !
Przecież tam trochę dalej, ktoś wrzuca węgiel do kotła żeby tobie zrobić prąd, niszczy powietrze.
Wyłącz żarówkę jeśli nie siedzisz Link akurat w tym pokoju. Nic to nie da. Jest tylko jeden sposób
(na niektórych)... mamona. Gdyby prąd był tani, to niektórzy grzaliby sobie zadaszone tarasy bez
okien (lubią świeże powietrze) dmuchawami po 10 kW każda. Kiedy słono zapłaci, to się skrzywi,
zaklnie, ale wtedy coś do niego dotrze.

Możesz błagać, człowieku nie pal folii na ogrodzie, bo to przecież nie pali się tylko topi, smród
na całą okolicę - jeśli okien nie zdążysz zamknąć to problem, bo trudno się tego pozbyć przez
wielogodzinne nawet wietrzenie (nawchodzi do tapicerki dywanów itd). Prośby nic nie dadzą
(to nie ze złej woli kopci jak podejrzewam, ale z braku zrozumienia rzeczy ). Co jest ciekawe, to palą
wyłącznie wtedy, kiedy nie ma wiatru. Dym snuje się i wraca. Tu tylko karanie może być skuteczne.
A pamiętacie - ze dwa lata temu były takie reklamy "społeczne" w TV o żarówce, która pracuje na globalne ocieplenie.
Potem znikły.
Tylko czemuż ach czemuż te reklamy muszą być do tego stopnia "kretywne" i abstrakcyjne, że zwykły człowiek nic z nich nie zrozumie...Pomyślcie, jaką robotę zrobiłaby większa akcje komunikacyjna w naszych publicznych mediach, które pono mają misję. Ale taka akcja, która dotrze do wszystkich bez metafor, skojarzeń, żeby komunikat nie był za bardzo odklejony.
Gdyby benzyna była tania, toLink już obecnie (co miesiąc sprowadza się 100 tysięcy samochodów)
nie dałoby się jeździć. Skoczę do Andrzeja, a jeszcze do Waldiego, przejadę się nad jezioro, może
jeszcze pojadę sobie na trasę, fajnie się jeździ, fajnie. To może jeszcze się przejadę tam o albo tam,
nie żebym miał po co, ale nie mam co z czasem zrobić i trochę się nudzę. Benzyna musi być droga
bo inaczej, to nikt by nie ruszył z miejsca. Paraliż. Tak więc jedynie przez kasę można "zachęcać".
 
 
pokolenie
jakie macie pomysły by zachęcić rdzennych mieszkańców waszych miejscowości do poszanowania środowiska. Przykład mojej wsi:
1) wylewanie szamba do rowu nagminne a "najgorsze co zmoze zrobić gmina to wybudowanie kanalizacji bo trzeba sie podłaczyć - Panie toż to straszne!"

2) palenie wszystkiego jak piromania - plastiki, wypalanie łąk, śmieci itp Ogień rozwiązaniem na każdy ból... Smród, spaliny rakotwórcze - Panie toż to tylko śmieci!

Pocieszające jest to że po wprowadzeniu przez okoliczny zakład komunalny odbioru śmieci segregowanych raz na miesiąc za darmo i w nieograniczonej ilości dużo ludzi oddaje choćby szkło.
Martwiące to że zakład obsługujący ścieki nie słyszał o czymś takim jak umowa na regularny odbiór ścieków i nie jest w stanie określić kiedy przyjedzie - full spontan jak to się mówi.

Zasłyszane: kontrole w innych gminach pod kątem posiadania faktur na wywóz ścieków u osób posiadających szamba - popieram!
Do odbioru budynku przez Powiatowy Inspektorat Budowlany wymagana umowa na wywóz śmieci i/lub ścieków - popieram starego pokolenia niestety się juz nie zmieni, a ich przyzwyczajeń to już calkiem.
U mnie w mieście jest wszystko pięknie uregulowane, wymagania przestrzegane, ale moja okolica (raczej mocno zasiedziani tubylce - starsze towarzystwo) tak jak piszesz, wszystko do pieca, łącznie z butelakmi szklanymi bo długo ciepło trzymają Oczywiście działą pełna segregacja odpadów i systematyczny odbiór, łącznie z odpadami wielkogabarytowymi.
No cóż, tego nie zmienimy, chyba jedynie wybić to towarzystwo.
Szkoda ze oba powyższe nie dzieją się u nas
Aha a żeby nie było ze jestem hipokrytą to segregujemy śmieci i wywozimy szambo do oczyszczalni w sasiedniej gminie (bo tam z nami zechciano podpisac umowe - przyjezdzaja 2x w miesiacu i nawet nie wiem ze mam szambo pomijajac bolesne przypomnienie na koniec miesiąca) No i oczywiście mamy kompostownik
 
 
kopanie
W tym przypadku potrzebny jest trójnóg ze stalowych profili lub drewna, z bloczkiem na szczycie i wałkiem zwijarki z dwiema korbami, na który zwija się linę stalową przynajmniej 12 mm średnicy, to normalne narzędzia studniarskie do wyciągania urobku wiadrem studniarskim.
Kopiemy bez kręgów dół, kilkanaście cm więcej od średnicy kręgu. Uwaga!!! Bez kręgów można kopać nawet 10 i 15 metrów ale tylko w glinie, ścisłym ile, czyli w podłożu twardym. W miękkiej glinie grozi zawalenie wykopu!!! Jeżeli stwierdzimy, że glina jest mokra, co może świadczyć o bliskości wody, należy w wykop wstawić kręgi betonowe, oczywiście wg zasady opisanej poprzednio tzn z uszczelką, klinikami i w pionie.
Jeżeli wykop ma np. 10 metrów głębokości, należy na około piątym metrze między ścianę a kręgi włożyć poziomo, jakiś okrągły kawałek drewna średnicy około 10 cm, dł. około 60 cm z jedno cm luzem (na nierówność kręgów), by studnia nie wygięła się. Oczywiście takie kawałki Link drewna wkładamy trzy lub cztery sztuki. Końce tych kawałków drewna zagłębiamy w ścianie uniemożliwiając przesunięcie. Rozumiemy, że chodzi o to, że same kliniki nie zapobiegną wygięciu się pośrodku, takiego komina z kręgów betonowych. Te włożone poziomo kawałki okrąglaków, uniemożliwią wygięcie się studni a nie przeszkodzą w jej dalszym wkopywaniu.
Kręgi betonowe wkładamy w wykop, metodą „na dwa bloki”, czyli jeden koniec liny zamocowany jest u szczytu trójnogu, drugi przechodzi przez ruchomy drugi bloczek i poprzez bloczek zamocowany na szczycie trójnogu do wałka zwijarki. Zwykła konstrukcja „na dwa bloczki”, powszechnie znana. Dwa razy mniejsza siła na korbach, ale dwa razy dłuższa lina. Konieczne są jeszcze trzy łańcuchy długości 2 m. zakończone hakami obejmującymi grubość kręgu betonowego. Oczywiście drugie końce łańcuchów łączymy szeklą razem do osi opuszczanego bloczka.
Jak łańcuchy nie są używane, to do szekli dopina się wiadro studniarskie. Dobrze byłoby pomyśleć o jakimś dobrze działającym hamulcu wału zwijarki, na wypadek (tragiczny w skutkach) gdyby robotnikom wyrwały się korby z rąk. Nie kopać studni z pijanymi robotnikami. Robotników musi być trzech. Dwóch kręci korbami jeden odciąga wiadro i wysypuje urobek.

Czemu w twardej glinie nie stosuje się kopania w kręgach od samego początku? Nie stosuje się bo uciążliwe i co najważniejsze, pierwszy krąg może ulec pęknięciu lub popękaniu i jeśli nie jest dobrze czyszczenie wuko Warszawa zbrojony to jest tragicznie. W glinie czerwonej, szarej, i innym spójnym twardym podłożu, można kopać bez kręgów betonowych nawet do 20 m. Kopać należy, aż zmieni się podłoże, lub będzie już wilgotno z powodu bliskości wody. Wtedy wstawia się kręgi betonowe, zabezpiecza by studnia nie wygięła się i wodę robi się już w kręgach.1.) Jeżeli wybierano z dna studni piasek, to jest bardzo prawdopodobne, że pierwszy krąg, opuścił się, na 1 do 2 cm i tą powstałą szparą napływa woda z piaskiem. Efekt oczywisty! Należy wejść do studni i to sprawdzić i oczywiście uszczelnić.

2.) Druga przyczyna to nadmierna eksploatacja w krótkim czasie, czyli wybieranie wody do samego piasku a przez to tworzenie różnicy poziomu wody w studni i poza kręgami. Ta różnica poziomów, czyli ciśnienia słupa wody wewnątrz studni i na zewnątrz (mała wysokość słupa wody wewnątrz studni, a duża poza kręgami) sprzyja, wręcz wymusza podnoszenie się dna studni Zasada naczyń połączonych! Piasek który zamierzamy wsypać do studni, by ustabilizować dno powinien być zwykłym żwirem. W żadnym wypadku nie kamienie!
Jeżeli woda jest na 4 czy 5 metrze, zależnie od intensywności napływu, raczej należy zaprzestać kopania. Przekopać się przez warstwę z wodą nie jest łatwo i bez specjalistycznych narzędzi czasem niewykonalne. Chyba, że napływ wody jest słaby, niewystarczający do eksploatacji, to wówczas nie ma wyboru, trzeba kopać głębiej.
 
 
opóźnienia
Podpisałam umowę na wykonanie prac wod.-kan i co. Niestety z powodu opóźnień na budowie wykonawca nie mógł rozpocząć prac. Teraz wezwał mnie przez prawnika do umożliwienia mu rozpoczęcia prac. Nawet nie zadzwonił. W tej sytuacji to raczej trudno będzie mi z nim współpracować. Jeżeli rozwiążę umowę będę musiała zapłacić karę. Nie wiem co mam robić. Jeśli w umowie nie zawarłaś terminu rozpoczęcia prac to niestety chyba nie będziesz miała wyjścia Link. Poza tym rozumiem że opóźnienia wykonania prac wod. kan było spowodowane opóźnieniami w innych pracach budowlanych więc wina że on nie wykonał leży po stronie inwestora. Poza tym wykonawca jak będzie chciał to może obciążyć ciebie kosztami swojej działalności ponieważ ty go nie wpuściłaś a przez oczekiwanie na twoją gotowość do zlecenia on mógł nie dotrzymać terminu w innej umowie.
 
 
towar
dopóki towar jest droższy i lepszy to jeszcze ok, gorzej jak towar jest zawyżonej cenie, albo gorzej nie idzie to w parze z jakością. no i pamiętaj, że wykonawcy to najlepsi klienci dostawców... ze swojego doświadczenia wiem, że żadne umowy nie mają przełożenia. Wiadomo, nikomu nie chce się latać po sądach. Na pewno polecony, Link uczciwy wykonawca to połowa sukcesu, ale poza tym jasno ( i stanowczo) określone oczekiwania. I nie łudźmy się : tani wykonawca, który dysponuje terminem "od zaraz" to podejrzane. no niestety wykonawcy często mają nas gdzieś. ja też się nacięłam.szkoda gadać, bo mam wrażenie, że to ludzie bez honoru są, a często maja kupę kasy żeby się sądzić itp...
 
 
praca
1. Mylisz pracę w znaczeniu używanym w fizyce z pracą w zrozumieniu używanym w teorii ekonomii i socjologii.
2. Zrozum, że jeśli roboty wykonają KAŻDĄ prace taniej, szybciej i lepiej (jakościowo) niż ludzie, a ten moment przecież nadchodzi (poczytaj o sztucznej inteligencji czyli AI), to znaczy, że ludzie staną się zbędni, skoro nawet pracę twórczą lepiej wykonają za nich roboty. I o tym pisał Lem, ale ty nie chcesz tego zrozumieć.
3. Polska jest w UE, ale jej gospodarka, jak to w całym kapitalizmie, oparta jest na wyzysku ludzi pracy (czyli wysokim bezrobociu i niskich płacach), a nie na wiedzy. Gospodarka oparta na wiedzy (GOW) wymaga przecież olbrzymich nakładów na naukę i zdrowych stosunków w tejże nauce, a tymczasem nakłady na naukę w Polsce są śmiesznie wręcz niskie, i, jak to już nie raz pisałem, samo ich zwiększenie nic nie da, skoro w polskiej nauce rządzi od lat mafia belwederskich profesorów, która skutecznie blokuje awanse (generalnie karierę naukową) młodych, zdolnych polskich naukowców. Stąd też nie ma już dziś polskiej nauki, a są tylko naukowcy polskiego pochodzenia pracujący zagranicą, na ogół zresztą nie w UE, gdzie stosunki w sektorze nauki są przecież generalnie niewiele lepsze niż w Polsce.
 
 
kocioł
Kocioł może pracować, ale radziłbym użyć dopuszczonego przez producenta kotła inhibitora korozji. Warto też kontrolować ilość dolewanej do instalacji wody. Przy odrobinie pecha po paru latach może się okazać, że zamulona instalacja przestanie prawidłowo działać. Jeśli konieczne będzie częste dolewanie, to pomyśl o uzdatnianiu wody. Dla kotła, a właściwie dla pompy istotne jest ciśnienie pracy. Przy zbyt niskim kawitacja może ją szybko zeżreć. Na 100% nie jestem pewien , ale na 99% widziałem w instrukcji Termeta możliwość pracy w układzie otwartym.
Ale dlaczego koniecznie ma działać w układzie otwartym ?
Nie ma możliwości zamknięcia układu ? "grzej­niki alu­mi­niowe dedy­ko­wane są tylko do insta­la­cji układu zamknię­tego, w ukła­dach otwar­tych nie powinny być w ogóle sto­so­wane (podob­nie jak pane­lowe) ze względu na duży stale utrzy­mu­jący się poziom natle­nie­nia wody. Sto­so­wa­nie inhi­bi­to­rów koro­zji to tylko pół­środki wydłu­ża­jące nieco okres życia insta­la­cji, ale koniec koń­ców koro­zja zała­twi wszystko"
 
 
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie